Pożyczka hipoteczna Poznań

Udzielenie kredytu hipotecznego to niejedyna opcja na zakup domu czy mieszkania. Nieruchomość może być także zabezpieczeniem innego produktu bankowego – pożyczki hipotecznej. Choć udzielana jest pod zastaw domu, mieszkania, działki czy nawet lokalu użytkowego, to – w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego – pożyczkę hipoteczną możesz przeznaczyć na realizację dowolnego celu. Co ważne, możesz wówczas liczyć na bardziej atrakcyjne oprocentowanie niż w przypadku kredytu gotówkowego i okres spłaty aż do 30 lat.

Spotkajmy się – wyjaśnimy Ci, na czym polega pożyczka hipoteczna, która oferta będzie dla Ciebie korzystna i na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego rozwiązania.

pożyczka hipoteczna Poznań
pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny – co wybrać? Różnice

Najważniejszą wspólną cechą kredytu hipotecznego i pożyczki hipotecznej jest zabezpieczenie zadłużenia – to też odróżnia je od kredytów gotówkowych. Zobowiązania hipoteczne bierzemy pod zastaw nieruchomości – nasz dom, mieszkanie czy działka stanowią wówczas zabezpieczenie pożyczki lub kredytu.

A jakie są różnice? Przede wszystkim ważny jest cel, na który mają być wydane pieniądze pożyczone od banku. Kredytem hipotecznym możesz sfinansować najczęściej zakup lub remont nieruchomości, zaś pożyczka hipoteczna daje swobodę – możesz przeznaczyć ją na dowolny cel. Działa więc podobnie jak kredyt gotówkowy z tą różnicą, że należąca do Ciebie nieruchomość jest brana przez bank pod zabezpieczenie hipoteczne. Warto nadmienić, że zgodnie z wyliczeniami analityków, pożyczka hipoteczna jest tańsza w spłacie niż kredyt gotówkowy. Niebagatelne znaczenie ma również fakt, że pożyczkę hipoteczną można zaciągnąć na nawet kilkadziesiąt lat, co raczej nie zdarza się w przypadku tradycyjnych kredytów.

Pożyczka hipoteczna w Poznaniu – warunki do spełnienia

 

Żeby otrzymać pożyczkę hipoteczną, musisz być właścicielem domu, mieszkania czy działki. Wspomniany zastaw polega na tym, że pożyczkodawca zastrzega w umowie, że w przypadku braku spłaty zobowiązania w terminie może zażądać od Ciebie sprzedaży nieruchomości i zwrócenia należnej sumy wraz z odsetkami.

Wysokość udzielonej pożyczki hipotecznej jest uzależniona od wartości nieruchomości – możesz pożyczyć, np. 70% – 80% wartości nieruchomości. Pożyczkobiorca musi zawsze posiadać zdolność kredytową.

pożyczka hipoteczna oprocentowanie

Oferta pożyczki hipotecznej – z czym możesz się spotkać?

Warunki uzyskania i opłaty związane z pożyczką hipoteczną będą różnić się w zależności od instytucji finansowej, która ją oferuje. Można wymienić wspólne cechy tego produktu:

  • pożyczka hipoteczna opiera się na hipotece umownej, która zabezpiecza z góry określoną kwotę;
  • w koszty pożyczek hipotecznych wliczamy dodatkowo np. prowizję, ubezpieczenia itd.,
  • zmienne oprocentowanie, którego wysokość zależy od marży banku i stopy procentowej WIBOR, która się waha lub stałe;

Jak wziąć pożyczkę hipoteczną?

Pożyczki hipoteczne to atrakcyjny sposób na zwiększenie swoich możliwości finansowych. Jedyną przeszkodą na drodze do realizacji planów jest ogrom…opcji do wyboru. Potrzebujesz kogoś, kto oceni, czy dobrze wyjdziesz na pożyczce hipotecznej od danego banku?

Kalkulator pożyczki hipotecznej może nie wystarczyć. Z nami dowiesz się, ile wyniesie całkowita kwota pożyczki hipotecznej. Znajdziemy dla Ciebie ofertę, w której będziesz miał(a) dogodny okres kredytowania i zadowalającą sumę, a roczna stopa oprocentowania RRSO nie przyprawi Cię o zawrót głowy. Wyjaśnimy wszystkie zakamarki dowolnej umowy kredytu lub pożyczki, a także umowy ubezpieczenia hipoteki.

Pożyczka hipoteczna – kiedy warto wziąć?

Jeżeli chcesz zrealizować śmiały cel, na który potrzebna jest większa ilość pieniędzy niż ta, którą dysponujesz, a jednocześnie jesteś właścicielem nieruchomości (dom, mieszkanie, działka), pożyczka hipoteczna jest instrumentem finansowym, który zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę. Bank może wypłacić Ci potrzebną kwotę, biorąc pod zastaw Twoją nieruchomość. To alternatywa dla kredytu gotówkowego, mająca wiele atutów, które przybliżamy poniżej.

Zalety pożyczki hipotecznej

Argumentami na rzecz zaciągnięcia pożyczki hipotecznej wobec kredytu gotówkowego są:

  • wyższa pożyczana kwota,
  • niższe oprocentowanie, a tym samym niższy koszt kredytu,
  • dłuższy okres spłaty.

Jest to zatem najtańsza forma wzięcia kredytu przeznaczanego na dowolny cel.

Tekst seo wersja mobilna

Pożyczka hipoteczna Poznań – pomożemy Ci ją wziąć!

Pożyczki hipoteczne to atrakcyjny sposób na zwiększenie swoich możliwości finansowych. Jedyną przeszkodą na drodze do realizacji planów jest ogrom…opcji do wyboru. Potrzebujesz kogoś, kto oceni oprocentowanie, warunki oraz to, czy dobrze wyjdziesz na pożyczce hipotecznej od danego banku? W takiej sytuacji kalkulator pożyczki hipotecznej może nie wystarczyć. Dzięki ekspertom z Kancelarii Finansowej Sokołowski z Poznania dowiesz się, ile wyniesie całkowita kwota pożyczki hipotecznej. Znajdziemy dla Ciebie ofertę, w której będziesz mieć dogodny okres kredytowania i zadowalającą sumę, a roczna stopa oprocentowania RRSO nie przyprawi Cię o zawrót głowy. Wyjaśnimy wszystkie zakamarki dowolnej umowy kredytu lub pożyczki, a także umowy ubezpieczenia hipoteki.

Każde spotkanie z doradcą jest darmowe – potrzebujesz tylko czasu i chęci do współpracy! Zapraszamy do naszej Kancelarii (Poznań Stare Miasto) lub na spotkanie online.