Kredyt hipoteczny Poznań

Posiadanie własnego M to marzenie większości z nas. Własny dom czy mieszkanie dają poczucie bezpieczeństwa oraz stabilności. Jednak nie wszyscy mają to szczęście, by móc sfinansować zakup nieruchomości z własnych środków. W tej sytuacji najlepszym sposobem na osiągnięcie celu jest kredyt hipoteczny. Na rynku jest ogromna liczba ofert banków, które oferują kredyt mieszkaniowy. W gąszczu skomplikowanych przepisów i wymogów formalnych łatwo o niekoniecznie najlepszy wybór, który będzie miał konsekwencje przez kolejne dziesiątki lat. Dlatego warto sięgnąć po nieocenioną pomoc i wsparcie merytoryczne ekspertów kredytowych. Kancelaria Finansowa Sokołowski z Poznania świadczy bezpłatne usługi doradztwa finansowego w zakresie kredytów hipotecznych. Porównamy dla Ciebie warianty cenowe, znajdziemy najbardziej korzystny produkt, wynegocjujemy najlepsze warunki spłaty i przeprowadzimy Cię przez całą procedurę, aż po zakończenie transakcji. Jesteśmy skuteczni – przekonaj się o tym!

kredyt hipoteczny Poznań
kredyt mieszkaniowy Poznań

Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny, czyli potocznie mówiąc, kredyt mieszkaniowy, to długoterminowy produkt bankowy, którego zabezpieczeniem jest nieruchomość (hipoteka). Oznacza to, że w przypadku braku regulowania należności w sposób opisany w umowie kredytowej, bank przejmie nieruchomość, na którą zostało ustanowione zabezpieczenie.

Produkty bankowe zabezpieczone hipoteką mają najniższe na rynku oprocentowanie, a raty kredytu hipotecznego mogą być rozłożone nawet na kilkadziesiąt lat. Należy też pamiętać, że bank nie sfinansuje w całości wybranej przez Ciebie inwestycji – do uzyskania kredytu hipotecznego wymagany jest wkład własny. Nasi eksperci finansowi są w stanie znaleźć kredyty wymagające jedynie 10% wkładu własnego, zamiast standardowych 20%.

Ściśle mówiąc, kredyt hipoteczny ma szerszy zasięg niż kredyt mieszkaniowy, jednakże w powszechnym rozumieniu oba służą finansowaniu zakupu nieruchomości i większość ofert banków nawet nie rozróżnia ich w swoich ofertach. Tak więc i my będziemy używać tych pojęć wymiennie.

Kredyt mieszkaniowy Poznań – cele

Kredyty hipoteczne mogą być przeznaczone na:

 • zakup domu, bliźniaka, segmentu, mieszkania,
 • nabycie działki budowlanej, na której stanie Twój wymarzony dom,
 • budowę domu,
 • zakup działki rolnej,
 • wykupienie działki rekreacyjnej z domkiem letniskowym,
 • inwestycję w lokal użytkowy lub lokal na wynajem,
 • remont bądź wykończenie nieruchomości,
 • refinansowanie poniesionych kosztów,
 • refinansowanie kredytu hipotecznego w innym banku

oraz wszelkie inne cele związane z zaspokojeniem potrzeb mieszkaniowych.

Pamiętaj, że umowa kredytowa określa cel, na który mają być wydatkowane pożyczone pieniądze, dlatego kredyt ten nie służy do realizacji innych planów. Nasi eksperci finansowi znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze oferty dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości. Dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć dla Ciebie najlepszą opcję finansowania. Wiemy, że od przyznanej kwoty zależy spełnienie marzeń o własnym mieszkaniu lub domu.

Kalkulator rat kredytu hipotecznego

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator rat. Sprawdź, jak wysoka będzie Twoja rata. Warto zweryfikować to przed podjęciem decyzji o wyborze danej oferty, tak aby spłata zobowiązań finansowych nie była zbyt dużym obciążeniem dla budżetu domowego.

Dla banków istotna jest przede wszystkim:

 • wysokość dochodów,
 • forma zatrudnienia,
 • zobowiązania finansowe,
 • wiek,
 • miejsce zamieszkania,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym,
 • historia kredytowa.

Należy również pamiętać, że wszystkie powyższe punkty nie są tak samo istotne dla każdego z banków. Jeśli chcesz dokładnie poznać swoją zdolność kredytową, zapraszamy do naszego biura. Eksperci finansowi mogą ją ocenić w 15 minut! Rzeczowa opinia pozwoli Ci ubiegać się o kredyt dostosowany do Twoich możliwości.

Masz pytania? Zadzwoń

+48 601 395 754

Dla kogo są kredyty hipoteczne? Jak zwiększyć zdolność?

Zasady udzielania kredytu hipotecznego różnią się od tych, które dotyczą, np. kredytu gotówkowego. Jest to spowodowane wysoką sumą zobowiązania, jak również długim okresem spłaty zadłużenia. Bank musi przewidzieć nie tylko dzisiejszą, ale również przyszłą zdolność kredytobiorcy do terminowego regulowania zobowiązań, ale także przeanalizować wartość samej nieruchomości. Dlatego też procedura związana z uzyskaniem kredytu hipotecznego jest skomplikowana i może trwać nawet kilka miesięcy. Bywa czasem, że pierwsze próby pozyskania kredytu kończą się odmową. Suma, jaką bank zgadza się pożyczyć na nieruchomość, nie pozwala na jej sfinansowanie. Jak zatem zwiększać swoją zdolność kredytową? Oto wskazówki, które warto wcielić w życie, chcąc wynegocjować jak najlepsze warunki umowne:

 1. Zadbaj o pozytywną historię kredytową – terminowa spłata karty kredytowej czy rat za telefon pokaże bankowi, że jesteś wiarygodnym i godnym zaufania kredytobiorcą.
 2. Wysokość zarobków – im wyższe zarobki, tym większa szansa na większy kredyt, jeżeli samodzielnie nie jesteś w stanie zaciągnąć zobowiązania, pomyśl o drugiej osobie, z którą pożyczcie na nieruchomość.
 3. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę – jeżeli to możliwe, postaraj się uzyskać umowę o pracę na czas nieokreślony. Tacy kredytobiorcy są najbardziej wiarygodni dla banku.
 4. Oszczędzaj na wkład własny – jeśli zgromadzisz 20% lub więcej wkładu własnego, przekonasz bank, że potrafisz oszczędzać i odkładać na wyznaczone cele.
 5. Korzystaj z dodatkowych produktów bankowych – wybierając konto osobiste, ubezpieczenie na życie lub kartę kredytową w banku, w którym chcesz zaciągnąć kredyt mieszkaniowy, możesz zyskać niższą marżę, a tym samym niższe oprocentowanie.
 6. Porównuj oferty – kryteria przyznawania kredytów hipotecznych są bardzo różne w różnych bankach, dlatego jeśli nie udało Ci się uzyskać kredytu w pierwszym banku, nie zniechęcaj się. Pozwól, że my zajmiemy się analizą Twojej zdolności i znajdziemy dla Ciebie kredyt mieszkaniowy odpowiedni do Twoich możliwości.

Chcesz zaciągnąć kredyt? O tym trzeba pamiętać!

Aby pożyczyć pieniądze od banku, trzeba spełniać określone warunki.

Kredyt mogą wziąć tylko osoby, które ukończyły 18. rok życia. Wiele banków określa także górną granicę wieku kredytobiorców, np. 80 lat. Kluczowym wyznacznikiem dostępnej kwoty kredytu jest Twoja zdolność kredytowa. Warto sprawdzić wszystkie dostępne na rynku oferty, różnice pomiędzy propozycjami banków są znaczące. Może potrzebujesz finansowania jedynie na chwilę? Sprawdź z nami, jaki bank oferuje zerowe koszty wejścia i wyjścia.

Podczas poszukiwania najtańszego kredytu, należy wziąć pod uwagę RRSO (Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania). Skupiając się tylko na oprocentowaniu nie uwzględnimy całościowego kosztu kredytu. RRSO wyliczane jest na podstawie np. :

 • oprocentowania kredytu,
 • ubezpieczenie (np. na życie, od utraty dochodu),
 • prowizji dla banku,
 • kosztów ustanowienia zabezpieczeń.

Kredyt hipoteczny Poznań – z nami to łatwe!

Marzysz o tym, by żyć po swojemu i na własnych zasadach? Kredyt mieszkaniowy pozwoli Ci zrealizować wszystkie plany. My z kolei całkowicie za darmo pomożemy Ci znaleźć i uzyskać najlepszy kredyt. Wybór banku oraz rzetelna ocena własnych możliwości finansowych nie są rzeczą łatwą. Dlatego, jeśli chcesz dokładnie poznać swoją zdolność kredytową, zapraszamy do naszego biura. Eksperci finansowi mogą ją ocenić w 15 minut! Rzeczowa opinia pozwoli Ci ubiegać się o kredyt mieszkaniowy dostosowany do Twoich możliwości. Chcesz dowiedzieć się więcej – umów się na niezobowiązujące spotkanie.