szybki kredyt gotówkowy

Kredyty gotówkowe od lat nie tracą na popularności. Potrzebując szybkich pieniędzy, wiele osób udaje się do banku i ubiega o uzyskanie określonej kwoty. Czy jednak pozytywna decyzja kredytowa wydawana jest zawsze podczas starania się o kredyt gotówkowy? Warunki, które trzeba w takim wypadku spełnić, przedstawiamy poniżej.

Kredyt gotówkowy — czym jest i kiedy warto się na niego zdecydować?

Kredyt gotówkowy to pieniądze, które bank wypłaca danej osobie na określony czas z uwzględnieniem sprecyzowanych warunków. Często określany jest on również mianem pożyczki, jednak w tym przypadku trzeba mieć na uwadze, że pojęcie kredytu gotówkowego nie odnosi się do pieniędzy, które dostaje się od parabanków. Kredyt gotówkowy może zostać przyznany na dowolny cel. 

Stanowi on zatem dobry wybór dla osób, którym zależy na szybkim uzyskaniu pieniędzy bez konieczności wypełniania dużej liczby dokumentów. Trzeba jednak podkreślić, że możliwa do uzyskania kwota kredytu gotówkowego zazwyczaj jest niższa niż w przypadku innych produktów kredytowych oferowanych przez banki. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim jako górną granicę kredytu gotówkowego określa się 255 550 złotych, jednakże w praktyce górna granica jest dużo niższa. Kredyt gotówkowy będzie zatem optymalną opcją dla osób, które muszą pilnie kupić sprzęt AGD czy RTV, planują niewielki remont lub marzą o wakacjach all inclusive.

Kredyt gotówkowy — warunki, które trzeba spełnić, aby go otrzymać

Wiele osób szukających rozwiązania problemu, jakim jest pilna potrzeba gotówki, zastanawia się, jak wygląda procedura kredytowa i jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową.  Przede wszystkim, aby otrzymać kredyt gotówkowy w interesującej nas kwocie, należy posiadać wymaganą zdolność kredytową. Przy badaniu zdolności kredytowej pod uwagę brane są oczywiście stałe miesięczne dochody, ale również koszty utrzymania, wysokość ewentualnych zobowiązań kredytowych, czy też ilość osób pozostających w wspólnym gospodarstwie domowym. Nie bez znaczenia pozostaje wiek wnioskodawcy, wykształcenie, czy zajmowane stanowisko zawodowe.  Zanim bank wyda decyzję kredytową, bez wątpienia sprawdzi ewentualne zobowiązania w innych instytucjach i upewni się, że spłacanie wcześniej zaciągniętego zobowiązania, nie wpłynie na nieterminowe spłacanie rat kredytu gotówkowego. Przed przystąpieniem do ubiegania się o kredyt gotówkowy należy skontaktować się z doradcą finansowym w celu przeliczenia zdolności kredytowej. 

Jakie dokumenty trzeba okazać, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

Dużą zaletą kredytu gotówkowego jest fakt, iż proces kredytowy jest stosunkowo szybki i nie wymaga przedstawiania dużej ilości dokumentacji. Do złożenia wniosków kredytowych wymagane będzie:

  • dokument potwierdzający tożsamość wnioskodawcy – dowód osobisty
  • zaświadczenie o dochodach, czyli dokument, na podstawie którego oceniona zostanie Twoja zdolność kredytowa. Pismo to możesz otrzymać od swojego pracodawcy. W przypadku emerytów lub rencistów zazwyczaj konieczne jest okazanie ostatniego odcinka otrzymywanego świadczenia. 
  • wyciągi z konta bankowego, potwierdzające otrzymywanie deklarowanego wynagrodzenia 

Ile trzeba zarabiać, żeby otrzymać pozytywną decyzję w przypadku kredytu gotówkowego?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile trzeba zarabiać, aby bank zdecydował się na udzielenie kredytu gotówkowego danej osobie, ponieważ zdolność kredytowa badana jest indywidualnie

Jak znaleźć kredyt gotówkowy na miarę swoich możliwości?

Samodzielny wybór najlepszej oferty kredytów często jest trudny. Nie każdy potrafi od razu ocenić, czy rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest korzystna oraz która z instytucji może zaproponować najtańszy kredyt gotówkowy. Nasi specjaliści mogą porównać wysokość kredytowanych kosztów w różnych bankach i zadbać o uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

FAQ:

  1. Czego potrzebuje bank do dokonania oceny Twojej zdolności kredytowej?

Bank zazwyczaj chce uzyskać zaświadczenie o dochodach. Ważne jest również to, ile osób masz na utrzymaniu, gdzie mieszkasz, czy też, na jakim stanowisku pracujesz.

  1. Czy bank sprawdza historię kredytową, zanim zdecyduje się na udzielenie kredytu?

Historia kredytowa to jeden z najważniejszych czynników podczas wydawania decyzji kredytowej.

  1. Czy wymagane jest dostarczenie dokumentów w celu uzyskania kredytu gotówkowego?

Starając się o uzyskanie kredytu gotówkowego, najczęściej trzeba dostarczyć do banku dokument potwierdzający tożsamość danej osoby oraz zaświadczenie o zarobkach, jednak w tym przypadku istnieją wyjątki.